آشنایی با هنر فیروزه کوبی اصفهان

سنگ فیروزه یکی از سنگ های محبوب در بین ایرانیان می باشد، زیرا ایرانیان بر این باورند که این سنگ دارای خواص درمانی بیشماری می باشد و از گذشته های دور تا کنون از این سنگ به منظور های مختلف استفاده میشده از جمله استفاده در تزئینات ساختمان و زیور آلات.

 

 

در سال های گذشته بیشترین استفاده از سنگ فیروزه را در زیورآلات مشاهده می کردیم اما از حدود 60 سال پیش تا کنون از این سنگ محبوب در ساخت انواع ظروف تزئینی و کاربردی استفاده می شود و هنر فیروزه کوبی که تنها در زیورآلات استفاده میشد اکنون در ساخت ظروف فیروزه کوبی استفاده می شود.

 

 

فیروزه کوبی یکی از صنایع دستی می باشد که این روز ها بیشتر در شهر اصفهان رایج می باشد و تعداد انگشت شماری از هنرمندان عرصه صنایع دستی به این هنر زیبا و چشم نواز مشغول می باشند، بطوری ه شهر اصفهان مهد رشد و ترقی هنر فیروزه کوبی ایران شناخته شده است.

 

 

خرید محصولات فیروزه کوبی شده در شهر اصفهان یکی از انتخاب های گردشگران داخلی و خارجی این شهر می باشد که به دلیل زیبایی و همچنین خواص بیشمار سنگ فیروزه بسیار مرسوم می باشد. هنر فیروزه کوبی هنر تزئین سطح ظروف به کمک قطعات فیروزه به طور موزائیکی می باشد.

 

 

اگر شما قصد خرید فیروزه کوبی اصفهان را دارید باید به یکسری از نکات توجه کنید که تنوع فیروزه کوبی در تنوع رنگ و میزان سنگ فیروزه بکار برده شده برای ساخت ظروف فیروزه کوبی می باشد. همچنین ظروف فیروزه کوب را به دو نوع برجسته و غیربرجسته هم تقسیم بندی می کنند.

 

 

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در قیمت ظروف فیروزه کوبی میزان سنگ بکار برده شده و همچنین نوع و میزان فلز بکار برده شده در ساخت زیر ساخت محصولات فیروزه کوبی می باشد. البته باید خاطر نشان کرد میزان ظرافت بکار برده شده نیز یکی از عوامل موثر می باشد.

 

 

برای مشاهده تنوع محصولات فیروزه کوبی اصفهان و خرید اینترنتی فیروزه کوبی به لینک زیر مراجعه نموده و ضمن خرید کالای اصل و با کیفیت از تخفیفات ویژه برخوردار شوید.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

 Ø§Ø·Ù„اعات بیشتر و خرید