خرید سوغاتی سفره قلمکاری اصفهان ارزان قیمت

در حال حاضر چاپ های سنتی که برای منقوش کردن پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرد، چاپ قلمکاری و کلاقه ای می باشد که برای رنگ آمیزی و منقوش کردن پارچه ها از دیر باز مورد استفاده قرار میگرفته.

 

 

یکی از محبوب ترین چاپ های سنتی بر روی پارچه، هنر قلمکاری می باشد که این هنر زیبا در حال حاضر در شهر اصفهان رونق خاصی دارد و از دوره صفویه این رشد چشمگیر را داشته است.

 

 

پارچه های قلمکار در گذشته بسیار مورد استفاده و محبوب بوده اند به طوری که در دوره صفویه بیشتر لباس درباریان از پارچه قلمکار تهیه می شده است.

 

 

در اوایل هنر قلمکاری ابتدا طرح بر روی پارچه پیاده سازی و با استفاده از قلم رنگ آمیزی صورت می گفرت که در این روش سرعت تولید پارچه قلمکاری بسیار کند بوده و میزان تولید و تقاضا دارای بالانس نبوده.

 

 

بتدریج و با افزایش تقاضا برای این نوع پارچه ها به منظور تسریع در روش تولید برای ایجاد طرح از مهر هایچوبی منقوش استفاده شده که در حال حاضر نیز این روش مرسوم می باشد.

 

 

منظور از قالب در هنر قلمکاری همان کلیشه یا مهر چوبی می باشد که طرح مورد نظر بر روی آن حکاکی شده است که چوب مورد استفاده برای تهیه این مهر از جنس چوب گلابی می باشد که بسیار سخت و تغییر ناپذیر می باشد.

 

 

شواهد حاکی از آن می باشد که در گذشته ای نچندان دور مراکز تولید عمده این پارچه های قلمکار شهر های اصفهان، کاشن و رشت بوده که به تدریج این هنر بیشترین رواج خود را در شهر اصفهان کسب کرده است.

 

 

برای تهیه پارچه قلمکار از پارچه هایی با جنس کرباس، کتان، پنبه ای، چیت، ابریشم، چلورا و ...استفاده میشده و ترکیب رنگ های مورد استفاده برای تهیه پارچه قلمکار از پنج رنگ اصلی قرمز، زرد، آبی، سبز و سیاه می باشد.

 

 

در حال حاضر از پارچه های قلمکار در شهر اصفهان برای تهیه انواع رومیزی، سفره قلمکاری اصفهان، انواع البسه سنتیف ساک دستی و ... استفاده می شود، اما در گذشته از این پارچه ها برای تهیه انواع پرچم هاس مناسبتی و پرده نیز استفاده می شده است.

 

 

یکی از سوغاتی های شهر اصفهان محصولات قلمکاری این شهر می باشد که با توجه به فروش بدون واسطه به عنوان مثال هنگام خرید سفره قلمکار اصفهان قیمت مناسبتری این محصول نسبت به سایر شهر ها می باشید.

 

 

اگر شما نیز می خواهید سال جدید را با چیدن سفره هفت سین متفاوت آغاز کنید می توانید با خرید سفره قلمکاری اصفهان یک دیزاین متفاوت و سنتی در سفره هفت سین خود داشته باشید.

 

 

محصولات قلمکاری می تواند به عنوان یک گزینه بسیار مناسب برای هدیه تبلیغاتی صنایع دستی محسوب شود، بخصوص اگر شما مهمان خارجی دارید می توانید با دادن این پارچه سنتی به آنها فرهنگ و اندیشه هنری مردمان خود را به او هدیه دهید.

 

 

استفاده از سفره قلمکاری اصفهان به جای انواع سفره های پلاستیکی و یکبار مصرف علاوه بر آنکه می تواند بر حفظ سلامت خانواده تاثیر بسزایی داشته باشد، می تواند یک روند مثبت در جهت کاهش آلاینده های زیست محیطی باشد.

 

 

برای مشاهده تنوع محصولات قلمکاری اصفهان و خرید عمده سفره قلمکاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نموده. فروشگاه اینترنتی تک سبد مجموعه ای بینظیر از محصولات قلمکاری هنرمندان اصفهانی را برای خرید راحت و مطمئن برای شما فراهم آورد است.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید