نقش میناکاری اصفهان در صادرات صنایع دستی

در حال حاضر و با وجود تحریم های صورت گرفته و مشکل صادرات نفت، تمرکز بر روی صادرات محصولات غیر وابسته به نفت بخصوص صنایع دستی که جزء صنایع بومی و غیر وابسته می باشد می تواند موجب توسعه صادرات و درآمد زائی ارزی شود.

 

 

با توجه به اینکه صنایع دستی در هر کشوری نمود فرهنگ و اندیشه هنری مردمان آن می باشد و تنوع صایع دستی هر سرزمینی نشان از ژرفای فرهنگ و هنر و پیشینه قوی آن سرزمین دارد، بنابراین اندیشیدن برای ایجاد بستری مناسب برای فروش این صنایع امری ضروری می باشد.

 

 

از جمله مهمترین محور های توسعه صنایع دستی از جمله میناکاری اصفهان، بازاریابی و فروش این محصولات می باشد، در واقع آشنا کردن مردم با صنایع دستی و ایجاد رغبت برای خرید صنایع دستی و استفاده از آنها امری ضروری و لازم الاجرا می باشد.

 

 

یکی از محصولات صنایع دستی که دارای قدمتی بیش از 5000 سال می باشد و خواستگاه این هنر ایران می باشد، هنر میناکاری یا میناسازی می باشد، که نیاز به فرهنگ سازی برای آشنایی و خرید این محصولات در بازار های داخلی و خارجی امری ضروری می باشد.

 

 

از جمله مهمترین اقداماتی که در زمینه بستر سازی فروش مظروف میناکاری اصفهان صورت پذیرفته، برپایی بازارچه های فصلی بخصوص در مناطق گردشگری، گالری های فروش و وب سایت های فروش اینترنتی که دروازه فروش محصولات میناکاری را بر روی جهانیان باز می کند.

 

 

یکی دیگر از راه های آشنایی با هنر های دستی ایرانی به صورت جهانی علاوه بر وبسایت های فروشگاهی، شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی که دارای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی می باشد و باعث آشنایی با صنایع دستی ایرانی و رغبت برای خرید آنها می باشد.

 

 

به منظور بهبود بازار فروش صنایع دستی باید در روند تولید این صنایع نیز تغییراتی ایجاد شود به عنوان مثال در سال های اخیر احداث کارگاه های تولید میناکاری اصفهان در این شهر علاوه بر اشتغال زایی باعث افزایش حجم تولیدات در این شهر شده و این شهر را به عنوان مرکز خرید میناکاری عمده کشور تبدیل کرده است.

 

 

هنر میناکاری از جمله هنر هایی می باشد که می تواند در مراسمات بین المللی مورد استفاده قرار گیرد، از جمله هدایای که در نشست های بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد، هدیه میناکاری اصفهان می باشد که بک سفیر تمام قد از هنر و اندیشه ایرانی می باشد.

 

 

از جمله اقداماتی که برای ایجاد بستری مناسب برای فروش در بازارهای بین المللی صورت گرفته است، فراهم آوردن بستری برای آشنایی با انواع سبک فروش، سبک فروش بازارچه، تربیت بازاریان صنایع دستی، مباحث زبان تخصصی هنر، عکاسی هنر و استفاده از فضای مجازی بوده به منظور شناساندن هنر ایرانی در بازار های جهانی می باشد.

 

 

با توجه یه اینکه صنایع دستی نماینده هویت فرهنگی کشور ما می باشند، بنابراین صادرات محصولات میناکاری می تواند یک سفیر فرهنگی و به عبارتی یک کار فرهنگی می باشد.

 

 

در سال های اخیر و با توجه به محدودیتهایی که در زمینه صادرات نفتی به کشور ما تحمیل شده است، نقش بی بدیل صادرات صنایع دستی بخصوص محصولات میناکاری توانسته است در توسعه اقتصادی کشور نقش بسزایی داشته باد.

 

 

البته پیش از وارد شدن به بازار های جهانی ایجاد استاندارسازی محصولات و همچنین ایجاد تطابق با سبک زندگی مدرن لازم و ضروری می باشد از جمله این موارد دریافت گواهینامه یونسکو برای محصولات میناکاری یکی از مهمترین این اقدامات می باشد.

 

 

شاید یکی از مهمترین دلایل محبوبیت هنر میناکاری در بازار های بین المللی و داخلی کاربردی بودن ظروف میناکاری شده و تنوع محصولات آن می باشد که طیف گسترده ای از سلایق را پوشش می دهد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اینترنتی میناکاری اصفهان به وب سایت تک سبد مراجعه نموده. خرید کالای اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت همراهی با ما می باشد.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید