تهیه بخور خانگی با استفاده از گیاهان معطر

بخور صورت یکی از راه های شاداب کردن و باز کردن منافذ پوست است که خیلی بی دردسر و بسیار مفید است. در صورتیکه در منزل دستگاه بخور صورت ندارید می توانید خود بخور خانگی درست کنید. در این مقاله شما را با این روش آشنا می کنیم.

 

بخور گرم

 

اولین مرحله در بخار صورت این است که صورت خود را کامل و با شوینده مخصوص صورت بشویید تا هیچگونه آلودگی و حتی آرایشی روی پوست شما باقی نماند.

 

رفع انسداد مجاری تنفسی

 

زیرا زمانی که بخور صورت می دهید تمامی منافذ پوست باز شده و بنابراین اگر آلودگی روی پوست صورت باشد به داخل منافذ جذب شده و خود عامل ایجاد جوش و آکنه خواهد شد.

 

رفع جوش سرسیاه

 

حال لازم است یک ظرف را با چند لیوان پر از آب کرده و آن را بجوشانید. سپس آب جوش آمده را داخل یک کاسه بریزید. همچنین شما می توانید گیاه تازه یا خشک یا روغن های مناسب را به آب اضافه کنید تا هم عطر خوبی به پوست شما بدهد و هم خاصیت بخور را بیشتر کند.

 

کمک به شادابی پوست

 

بطور مثال ریختن چای سبز یا نعناع به بخور باعث انرژی بخش شدن آن خواهد شد. افزودن بابونه یا اسطوخدوس باعث ایجاد آرامش در شما می شود و افزودن نعناع یا اوکالیپتوس باعث حس خنکی می شود. همچنین افزودن ترنج به بخور باعث کاهش استرس می شود.

 

حفظ طراوت پوست

 

بعد از آماده کردن ظرف بخور، صورت خود را مقابل بخار آب قرار داده و یک حوله روی سر خود بیاندازید و تا 10 دقیقه این کار را ادامه دهید. در این حالت چشمان خود را بسته و نفس عمیق کشیده و بگذارید منافذ پوستتان باز شود.

 

رفع عفونت های تنفسی

 

فقط دقت کنید که برای مدت طولانی از بخور گرم استفاده نکنید و خیلی صورت خود را به آب داغ نزدیک نکنید زیرا باعث التهاب پوست می شود.

 

رفع آکنه

 

در صورتیکه فرصت درست کردن بخور خانگی ندارید می توانید با خرید دستگاه بخور صورت خانگی کار خود را آسان کنید.

قیمت : 49000 تومان

 خرید محصول